PETICE

Dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním.

My, níže podepsaní občané prostřednictvím této petice žádáme Ministerstvo zdravotnictví a Parlament České republiky,aby zabránily neetickému jednání a vybírání poplatku (bezdůvodného obohacení) za přítomnost osoby u porodu a to na základě platnosti zákona o zdravotních službách 372/2011 Sb. a zákona o rodině Zákon č. 94/1963 Sb., o rodině
Zákon č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí.
Úmluva o lidských právech a biomedicíně.Zároveň souhlasíme, že tato petice může být použita k případné žalobě.

Za petiční výbor:
Lenka Prášková, Šumavská 35,Ústí nad Labem.
Milena Petříková,Račická 128,Dobřín-Litoměřice
Lada Kaňková, Mezidomí 4/704, Ústí nad Labem
Petra Langová,Alešova 895(54,Ústí nad Labem

V souladu s § 3 odst. 3 zákona č. 85/1990 Sb. určuje petiční výbor jako osobu pro zastupování ve styku se státními orgány paní Petru Langovou.

Petiční formulář

Celé jméno:

E-mailová adresa:

Město (nebude publikováno):

Adresa (nebude publikováno):

Váš komentář (dobrovolný):

Nezobrazujte mé jméno na webových stránkách:

Seznam podepsaných

Pavel Sedlák
Držím palce
Petra Langová
Petice spuštěna 23.9.2011
Andrea Franková
Signatář si nepřál zobrazit jméno
přeci už v tomto státě musí nastat rovnoprávnost a to znamená i v nemocnicích!!!!
Kateřina Svobodová
Martina Novotná
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Merglová Ivana
Renata Burgrová
Jana Kopečná
Bc. Jana Rakovská
Simona Bezděková
Petra Rotterová
MěN Litoměřice - 500 Kč.. kurz nebyl povinný ani pro rodičku... Epidurál za 1500 Kč, v Ústí je prý zdarma...
Marie Seidlicová
Ing. Adéla Mazzolini
Je mi líto, že k takovým peticím vůbec musí docházet.. Jsem za rovnoprávnost.. Jednou chci rodit v klidu a s naprostou podporou svého muže a neplatit za to "nic", jak je tomu v jiných zemích..
Brichtová Monika
Eva Seidlicová
Nechápu,proč by nastávající rodiče měli platit nehorázné sumy za nejkrásnější a nejpřirozenější okamžik zrození nového života. Je to tak proti etickému kodexu, ale jak vidím,tato společnost chce vydělávat na všem, na prvních i posledních dnech člověka.
alžběta crháková
za tři měsícemne čeká porod, otce bych měla ráda u porodu, jenže nemáme tolik peněz , abychom si dovolili takové výdaje, které by po nás některé porodnice mohly chtít, je to zlodějna a hyenismus, sama jsem zdravotní sestřička a tohle je podle mne nehorázné !!
Kateřina Machová
Nikola Kristková
Zdeňka Svobodová
Kováříková Petra
Tereza Podlesna
No jo, asi chtej zaplatit posezeni u kafe :-/
Bukovičová Kateřina
Miloš Mašek
Zuzana Černá
Olga Kulišová
Tomáš Matoušek
Nechutný vykořisťování lidí a berou si novorozeňata a jejich matky jako rukojmý
Jindriska Maskova
Zuzana Jancurová
Adéla Chrastinová
Lucie Krumplová
Bič na ně! My platili v UL 500 Kč...
Andrea Stastna
Nechapu proc platit v Ustecke Masarykove nemocnici 1000Kc za pritomnost otce u porodu.jeste v roce 2006 jsme platili 500Kc.tentokrat budu muset rodit sama.tolik penez navic vazne nemame!!
Hana Tichá
V nymburce se tez plati vzdyt je to ten nejkrasnejsi okamzik na svete a meli by u nej byt oba rodice a ne jen bohaty tatinkove
Veronika Pospíšilová
Zaplatíme 1000 kč a tatínka tam pustí až ve chvíly kdy si to ta ženská odbyde několik hodin sama.Na to ať zapomenou,mám rodit v listopadu a přítele chci mít u sebe od A do Z a klidně se budu i hádat.Je to opravdu hnus nemám slov.
Jana Mulacova
Tohle je teda ostuda.
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Michal Nosek
Veronika Gorškova
Vojtěch Sázel
Šárka Dubská
Jiřina Břicháčková
veronika pospěchová
Bc. Iva Hájková
My jsme sice platili 500 kč v ústecké porodnici, nicméně jen proto, že už máme druhé dítě a manžel předporodním kurzem prošel už u prvního mimča. Rozhodně by se s tím mělo něco udělat, 1000kč je hodně přemrštěná částka!
Barbora Roubalova
Ivana Krejčová
Ivana Lesná
Patzeltová Hedvika
Jan Gubanič
Lenka Blažková
Michaela Aptová
Ivana Brodská
Pavlína Kábová
Karol Lesný
Berou to holt jako byznys...:-/
Romana Linhartová
I my jsme absolvovali kurz za 1000,- Kč, ten se ovšem nekonal, po 40 minutovém čekání nám bylo oznámeno, že kurz není, protože paní na to zapomněla a odešla domů..a tímto byl pro nás kurz splněn....žádný náhradní termín,nic! A toto se nám stalo před 2,5 měsícem..takže pochybuji, že se služby za těchto 1000,- Kč změnily!!!
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Tereza Skořepová
Naprosto souhlasim, sestra rodila v UL loni, platili 500Kc, my letos a za 1000Kc, beru poplatek za jednorazovy oblek (pokud ho otec dostane - kamaradky manzel dostal vyprany mundur po X tatincich) nejaka svacina pro tatinka, piti pro oba... blabla bla. Ale toto je fakt hnus fialovy!!!Ano zaplatili jsme, protože porad lepsi rodit v UL nez ve spinavych Teplicich. Ale manzel byl silene vytoceny kdyz zjistil jakou cenu si uctuji za 45 minut povidani vrchni sestry, video, na ktere se muzeme podivat na netu a prohlidku salu kde jsme diky bohu neslyseli zadnou maminku rodit. Vim ze uz takhle je kazda vystresovana bolesti a jeste se tam potkat s davem - parada.
Vladislav Kubálek
Karel Valenta
Zuzana Koubová
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Michal Petružela
Platíme za všechno,nemocnice vybírají regulační poplatky,musí za každou cenu odírat i nastávajicí rodiče?To nestačí,že vláda vzala porodné?
Dittrichová Jana
Pavel Hurych
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Jaroslav Nezbeda
Lucie Hurychová
Eva Pařízková
Sabina Poláková
Kamila Kudová
Rodila jsem v UL, personál porodnice super, tatínek byl se mnou cca 3 hodiny před (vlastně celou dobu na porodním boxu). Ale museli jsme také projít rádoby kurzem a zaplatit nesmyslných TISÍC korun. A pak nás čekal nadstandart také za "pěknou" částku 1000Kč (za noc) + 60Kč (regulační popl.). Krajská zdravotní rejžuje tam, kde se dá - je to hyenismus :-(
Jana Pleskotová
My jsme poplatek za přítomnost otce neplatili. Byli jsme totiž vyhnáni z porodnice, kde jsem měla registraci, a v nemocnici, která na mě zbyla, se na to zapomnělo, protože je v ní zvykem platit (700 Kč) dopředu. Na druhou stranu jsme v porodnici, kde mě porodit nenechali, zaplatili dohromady 450 Kč za prohlídky sálu, které nám byly nakonec k ničemu (respektive ke škodě, jelikož jsme se na nich dozvěděli, že tahle porodnice na rozdíl od nějakého podolí rodící ženu v žádném případě neodmítne přijmout; díky tomu jsme neměli v záloze žádné jiné řešení a ocitli se v pasti - péče při porodu byla špatná, plná vnucených zásahů, manipulace a zastrašování, a my za ni museli být ještě vděční...).
Terezie Roubalová
Veronika Kastlová
Fandím ti Péťo :-)
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Lucie Huříková
Daniel Housar
Marcela Vobrátilová
Jana Glivická
Irena Brányiková
Petra Sovová
Jsem moc ráda, že se tohoto tématu někdo ujal. Poplatek za osobu blízkou je nehoráznost, která nemá v dalších vyspělých zemích Evropy obdoby!!
Eva Sarah Al Jamal
Jsem pro, aby si nemocnice naúčtovala reálné náklady, které na přítomnost otce u porodu skutečně má, ať je někdo vyčíslí a ať se z nich stane standard. Rozhodně by zrovna na narození dítěte za přítomnosti rodičů NIKDO neměl profitovat!
Renata Volanská
Linda Malenovská
Držím palce a velice podporuji!
Jaroslav Marek
Alena Čálková
Podporuji petici proti poplatkům přítomnosti další osoby u porodu. Proč? Jdeme do porodnice dobrovolně a chceme se tam cítit dobře a vítaně. Ne jako zboží, na kterém se dá ještě vydělat...
Zuzana Manová
Věra Průšová
Jsem svobodná a bezdětná,ale to,co jsem si tu přečetla,to mě vyděsilo. Co všechno se v našem státě děje :-(
Ivana Königsmatková
Hedvika Černohousová
Těch 1000 kč po Vás chtějí v UL dřív než Vám porodnici vůbec ukážou, to je taky divné , no né?
kateřina šorejsova
Mgr. Petra Severová
Marie Grycova
Jarmila Laušová
Dana Pilařová
Jan Mašek
Ing. Jana Maršálková
Naprosto souhlasím a fandím této aktivitě.
Hana Brožová
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Jan Markovič
Byl jsem u porodu obou našich dcer ve Frýdlantě, samozřejmě zdarma a bez přípravy. Jaká taky příprava, když bylo mým úkolem držet manželku za ruku (o tuto podporu tady jde) a podílet se psychicky na úžasném díle Stvořitelově? Pro manžela velmi užitečná zkušenost! Poplatky nechápu, jsou nemorální.
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Jsem matkou tří dětí a z toho mám dvě dcery, takže bych do budoucna byla ráda, aby mé dcery rodili se svými manželi, můj syn po boku své ženy a nemuseli za to platit. Přeji Vám hodně štěstí!
Martin Žáček
Souhlasím s textem. V běžně fungující ekonomice tyhle nepravosti eliminuje tržní princip, protože firma, která poskytuje mizerné nebo předražené služby, není konkurenceschopná a dlouhodobě nepřežije. Tím se problém řeší sám. Jenže postavení krajské nemocnice má od poskytovatele služeb za tržních podmínek daleko, charakter má spíše monopolního poskytovaltele typu české dráhy nebo česká pošta, s negativními důsledky s tím spojenými (vnucování služby lidem, o kterou nestojí, tj. v tomto případě o školení a naopak, předražování služeb, které lidé chtějí a potřebují, to je ten otec u porodu). Takže k nápravě musí nastoupit mimotržní mechanismy a jedním z nich je tato petice. Proto má podpora. Přeji hezký den.
Jana Čacká
Daniela Sejkorová
Jana Kubíčková
Petra Navanita Levá
Linda Vrátníčková, DiS.
Veronika Greinerová
Doufám,že to pomůže...
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Jana Šváchová
Veronika Svobodná
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Michaela Kolářová
Jiří Skala
Marie Kolářová
Michaela Bočková
Iva Švadlenová
Zuzana Jahodová
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Zuzana Hořínková
Jiří Pergl
Souhlas
Lenka Bognerová
rodila jsem v květnu, na porodním kurzu jsem byla v dubnu i s manželem, zaplatili jsme 1000,- a ani mi neukázali, jak mám správně při porodu dýchat. Manžela ke mě pustili až těsně před porodem a kdyby tam nebyla moje sestřenice porodní asistentka, ležela bych tam dvanáct hodin úplně sama a to jsem ani nemohla jíst ani pít, protože mi hrozil císař. Nakonec jsem rodila spontánně a porod byl tak rychlý, že to manžel málem nestihl...
Andrea Bučková Florianová
Lenka Suchomelová
Dagmar Chlubná
Ing. Tereza Vlasáková
Mgr. et MgA. Tereza Czesany Dvořáková, Ph.D.
Martina Kamenárová
Marie Durdisová
Martina Koucká
Radek Malenovský
Barbora Přibylová Kočková
Radim F. Holeček
Podporuji dobrou věc !
Jiří Dušek
Zdenka Bartošová
Sylvie Gorková
Petra Mašková
poplatky když už tak jednotné a se stejnými službami....
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Tomáš Pilát
Vítězslav Balog
Jitka Zacharová
Lenka Pačesová
Nevěřila jsem,že to Petruška dokáže,ale smekám a budu jí podporovat a pomáhat jak jen to půjde...děkuji za všechny maminy které nedostali to zaco musely zaplatit...
Martin Vlach
Veronika Lišková-Krejčíčková
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Milena Štefanovova
Ustí n.L. 5OOKč v r.2OOO, povinnost rodičky i doprovodu na proškolení nutná, chování asistentky arogantní, porodník i sestry úžasní...
Karel Pražák
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Soňa Pylypecová
snad to pomůže,držím palce a podporuji!!!
Lucie Kuzivová
Držím Petro palce
Michal Lang
Lenka Slámová
plánujeme s manželem miminko a nechceme vše, co bychom dali jemu, zaplatit nemocnici, proto podepisuji
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Romana Doubková
Marian Páleník
Diana Leová
Zbyněk Mader
Mgr. Jana Huňatová
Hodně štěstí!
Mgr. Veronika Jelínková
Klára Volfová
Hořínková Monika
Moc Vám fandím, v lednu mám rodit a jako každá maminka bych si přála, aby mě nikdo nestresoval nehoráznými částkami za něco, co stejně nedostanu. Nedostanete porodné, vše pro dítě si musíte koupit z manželovi výplaty, protože to nejsou nemalé částky. Proto fandím !
Ing. Bc. Anna Novak
Miroslava Holemá
Snad to pomůže
Alena Sloupenská
Michal Karrmann
V březnu rodíme tak jsem zvědavý:-)
Jana Dvořáková
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Jiří Volf
Pavla Zachovalová
Ulrichová Romana
Jana Weberova
Jana Holoubková
Veronika Šilarová
Diana Tulicová
Alexandra Roupcová
Robert Lasovský
Jitka Krásná
Já rodila v Litoměřicích a můžu říct, že tam byl úžasný personál. Cítila jsem se tam jak v bavlnce a že jsme museli zaplatit 600,-Kč otce u porodu tak to si myslím, že je správné, byl se mnou od začátku až do konce. Je to nadstandart. Ale s tím ostatním souhlasím a proto podepisuji.
Lenka Prášková
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Jitka Schiefnerová
Petra Karbusová
Endálová Jana
Lenka Jůnová
Jana Freigangová
Lucie Lešingerová
Rozhodnutí otce u porodu je záležitostí dvou osob, kterým to dítě patří a aby ještě za to měli platit mi přijde absurdní.
PAVEL DEJDAR
PODPORUJI PETICI ZA DOBROU VĚC A PLNĚ S NÍ SOUHLASÍM! STÁT NEMÁ NA NIC PENÍZE,JELIKOŽ CO ŠLO TAK UŽ NECHAL ROZKRÁST A CHCE JE DOSTAT Z LIDÍ ZA KAŽDOU CENU A PROTO BUDE TRESTAT LIDI ŽE MAJÍ DÍTĚ.OSTUDA STÁTU KDYŽ TAKOVÉ VĚCI DOPUSTÍ!!!
Signatář si nepřál zobrazit jméno
už neví na čem vydělat....
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Jana Moravcová
Zuzana Hálová
Klára Osúchová
Signatář si nepřál zobrazit jméno
já jsem měla porod v Brněnské nemocnici na zelném trhu, krom toho. Otec nebo která koliv osoba u porodu platila poplatek 500 kč (což jsem pokládala za běžné). tuto informaci nám sdělili předem na dnech otevřených dveří. žádné exkurze se nekonaly a nemám žádnou špatnou zkušenost. Ale to, že v jedné nemocnici, jak uvádíte, se platí tolik a v jiné se platí naprosto odlišná suma, je neadekvátní.
Michala Čepková
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Michaela Filová
Tereza Radova
snad to pomůže :)
Jaroslava Kašparová
Já osobně jsem za doprovod u porodu neplatila v Jičínské porodnici nic (manžel mne přivezl ve 4 ráno a rodila jsem kvůli špatné poloze miminka císařským řezem), ale maminka, co byla na pokoji se mnou již 500kč zaplatit musela a to ji manžel dovezl v 9:30, strávil s ní 30 minut na pokoji, kde nedostal ani čaj, pak musela (také kvůli poloze koncem pánevním) maminka na sál na císaře, kam tatínka nepustili.. Po porodu dali tatínkovi jednorázový plášť a na 5 minut byl přítomen u omytí a vážení miminka. Následně čekal asi 45 minut na chotbě, než maminku odvezli na JIP. A za takovouto "službu" si nemocnice naúčtovala 500kč!!!
Filip Kábrt
Ing. Kuchařová Petra
Porod v Praze Podolí - jedinou práci, kterou s otcem dítěte měli bylo, když ho doprovodili z porodního sálu ke vstupním dveřím, a zpět na porodní sál - přinesl mi tašku s věcmi na šestinedělí. Jinak jen strpěli jeho přítomnost při porodu a po něm, až do oddělení šestinedělí, kam mě doprovodil.1000 Kč se nám zdálo moc.
Martina Smejkalová
Kateřina Šimková
Petra Jiroušová
Petra Pospíšilová
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Eliska Kodysova
Poplatky jsou nelegalni a nezduvodnene. Nemusime platit (nebo aspon ne stokoruny), pokud doprovazime deti na vysetreni nebo drobny zakrok, nebo kdyz navstevujeme blizke v nemocnicich. Poplatky za doprovod pri porodu jsou nedeklarovanou snahou zeny odradit od toho, aby si k porodu privadely sve blizke. Drzim teto iniciative palce!
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Adéla Tunová
Lucie Diblíková
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Petr Baran
Zrození potomka je něco u čeho má být i otec, tyto poplatky jsou zcela nesmyslné a myslím si, že obyčejné lidi to akorát uráží. 100% za touto peticí stojím a držím palce a doufám, že se v této věci něco změní.
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Hana Hofmanová
Marcela Fišerová
Jana Žáčková
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Alexej Burč
Jsem otcem 4 dětí, přičemž jsem byl u porodu tří z nich (u prvního to ještě nebylo možné). Kurz jsem absolvoval jednou, u dalších dětí jsem to již odmítl. Všechny děti, u jejichž porodu jsem byl, se narodily v Ústí nad Labem, přičemž jsem platil vždy 300,- Kč (děti se narodily 1986, 1998 a 2001). Přítomnost otce u porodu je vhodná nejen z hlediska psychické podpory rodičky, ale i z hlediska větší pozornosti personálu - je-li přítomná osoba, která je schopná sledovat chování a počínání personálu, dává si tento větší pozor; při posledním porodu jsem musel vykázat z porodního boxu neurvalou neochotnou a hrubou porodní sestru
Lucie Pejšová
V Ústecké porodnici je všechno špatně
Adéla Reslová
Mám zkušenost takovou že mi přítele nepustili už na první dobu porodní když by mi tam pomohl mnohem více než přímo přo porodu.Ležela jsem na tzv.hekárně a bylo mi řečeno že vůči druhé mamince je to blbé aby tam byl chlap takže jsem měla smůlu:((( k porodu ho pustili to bylo sice super,ale jak říkám bylo by mnohem lepší když by tam mohl být už od začátku.Poplatek jsem platila ještě 500kč.
Richard Juriga
Dita Bartůšková
Podle mě by se nemělo platit za přítomnost otce u porodu vůbec. I ty minináklady by přece snadno mohly spadnout do nákladů za porod jako takový. Je to obchodování s city. Navíc poučení otcové nezřídka práci personálu ulehčí - neměli by si to taky nechat zaplatit? (Černý humor)
Martina Turoňová
Radek Matyáš
Chtěl jsem být u porodu, ne abych z toho měl zážitek, ale abych podpořil přítelkyni. Držet jí za ruku, pomoct jí, když bude potřeba. Mou asistencí jsem naopak ušetřil nemocnici "peníze", neboť zdravotní sestra/porodní asistentka nemusela k rodičce běhat pokaždé, když něco potřebovala, vždyť jsem byl k dispozici já.
Při porodu byla naopak má přítomnost vítána, po ruce nebyl nikdo, kdo by držel přítelkyni u obličeje kyslíkovou masku.
Nemocnice by si měly uvědomit, že jsou mezi námi páry, které si nemohou dovolit zaplatit vysoký poplatek a tím je upřena partnerce někdy potřebná podpora při porodu. Mělo by záležet na jedincích a na základě nemocniční péče si určit výši "daru" nemocnici.
My zaplatili v Příbrami 500 Kč, s péčí při porodu i po jsme byli velice spokojení a proto nám tento "dar" nevadil, ale co ti, co na to nemají?
Radek Bittner
Petra Kobrlová
Jan Kvapil
Letos v létě jsme v ústecké porodnici přivedli na svět třetího potomka. Za těch 500 korun jsem kromě jednorázového oblečku neviděl žádnou protihodnotu. Jde o (s)prosté vytahávání peněz z našich peněženek, jak je v UL běžné i v jiných oblastech (komunální odpad, odtahovka atd.). I když to letos pro mě asi bylo naposledy, přesto podporuji!
Eva Jaklová
Jiřina Jarešová
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Kdo bude u mého bezproblémového porodu rozhodnu já a otec mého dítěte, nikdo jiný.
Martin Nekovář
Vlasta Jirásková
Jan Schroth
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Ing.Marián Bžoch
Je to prasárna
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Katarína Zatovičová
Děkuji Vám, splnili jste mé dlouholeté přání. Přeji této petici, aby se šířila po cele ČR. A centrum-vědoma a aktivní příprava na mateřství a rodičovství www.acentrum.eu
Kateřina Vodrážková
Lenka Svachová
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Eva Bydláková
Bc. Petra Holubová
Signatář si nepřál zobrazit jméno
PLNĚ SOUHLASÍM S PETICÍ!!!!!!!!!!,A DRŽÍM PALEČKY !!!! KONEC TÉ NAŠÍ BLBÉ POLITICE!!!!!!!!
Petr Wawrosz
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Tomáš Hofmann
Papoušková Jana
Kincl Jan
Tamara Vomlelová
Ing. Lucie Černochová
Aleš Videnka
Naše zdravotnictví už je opravdu jen byznys. My s manželkou miminko čekáme v polovině února 2012. Taky chci být u porodu a tak se asi poplatku nevyhneme. Je to hrůza je na čase s těmi vyděrači zatočit !
Dana Slepčíková
Držím Palce:)
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Je dosti tragické, když otec nemůže kvůli financím být, vidět, vnímat a podporovat nejdůležitější den svého potomka, na což má mít samozřejmě s vůlí ženy/matky ze všech právo největší.
Vnímám to vyloženě jako vydírání. Jsou dvě možnosti z nichž "je výběr". A to domácí porod, u kterého snad může být každý, po kterým matka touží. Ale pokud se vymkne a skončí tragicky, můžete za tuto volbu být potahováni. Druhá volba je "klasický" porod v porodnici, kam ale otce bez nelidského placení za to, na co má právo - být u prvního okamžiku vstupu na svět svého dítěte; nemusí vůbec pustit.

To je výběr pánové... Skončil jsem;
Hauk!
Signatář si nepřál zobrazit jméno
myslím si,že oba rodiče mají právo na to být u porodu a mělo by to být samozřejmostí a zdarma!!!!
Lucie Stejskalová
Jiří Tvrdek
Daniel Thonat
Pavel Drápal
ať se dobrá věc podaří
Jana Matasová
Andrea Sedláčková
Je to opravdu byznys ústecké nemocnice. Druhá osoba tam stejně jen přihlíží a drží ženu za ruku a říká dýchej a tlač, na to je potřeba kurzu??? Kvalifikovaní jsou tam snad doktoři a sestry. Poplatek za zapůjčený oděv bych stanovila částkou 50,-. Na kurz by mohl jít ten, co by chtěl, ale ta částka také není v pořádku.
Držím pěsti, protože do té doby, bych dítě ani nechtěla!
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Petra Konupková
Andrea Elgrová
Rozhodně souhlasím s tím, že otec má právo být u narození svého dítěte! Je to pro ženu neuvěřitelná podpora a taktéž ušetří personálu starost o rodičku. Platili jsme 1000 Kč za jednorázový oblek a provedení po porodnickém oddělení. Bylo dobré vidět porodní box, ale neetické vůči rodičkám. Podle mého názoru se jedná o citové vydírání a velmi výnosný byznys, protože většina lidí to zaplatí, jen aby o tento jedinečný zážitek nepřišla!
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Hana Hajná
Alžběta Ibermajerová
Velká podpora všem !!!!!!!
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Strašné, plno rodin si nebude moci takový "přepych" dovolit...1.000,-Kč je v dnešní době dost peněz a já doufám, že se to brzy změní!
Klára Meisnerová
V roce 2009 jsem taky platila 500kč,je fakt že je to v ústecké nemocnici mnohem komfortnější a byla jsem tam spokojená,ale na druhou stránku i z praxe vím,že je pro personál přítomnost otce před porodem spíše ulehčení práce porodním asistentkám,samotný porod je už čistě na pesonálu a matce.Ale poplatky by se měli sjednotit a péče by měla být všude stejná,stačí že se připlácí nadstandart.
Lucie Horáčková
Vlastní zkušenost zatím nemám, ale fandím Vám a podepisuji. Chtělo by to více podobných petic, celé české zdravotnictví je postavené na hlavu a mělo by se s tím konečně začít něco dělat!!
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Pavel Pursch
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Signatář si nepřál zobrazit jméno
drziím palce a snad to bude mit dobry konec
Klára Schönová
Martin Lacina
Eva Součková
Naprosto souhlasím.
Kateřina Piotrovská
Bylo by dobré, aby měly všechny maminky stejné podmínky, ať už jdou rodit kamkoliv. Nevidím důvod, proč platit v každé nemocnici jinou částku za přítomnost tatínka u porodu. Sama jsem ho tam měla a příště chci znovu, ale kolik do té doby budeme platit? Vloni to bylo ještě 500,-Kč, letos už je to prý 1000,-Kč. S tím se musí něco udělat.
Andrzej Chlebik
Daniel Belák
Denisa Mikulová
Je to hnusný že chlap když chce vidět své dítě hnedka po porodu tak musí platit =( u nás se platí 500 Kč, a přitom manžel byl celou dobu u mě a jen stál.
Denisa Stachová Čeplová
Lucie Juskuv
Jan Bydlák
Nikola Virtová
Je to hrůza!! Tohle jim přeci nemůže pocházet!!
Markéta Chytilová
Olga Růžičková
Pášová Denisa
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Při druhém porodu se v Ústí nad Labem jsme za přítomnost otce u porodu platili v roce 2006 poplatek 300kč.Nevím jestli se tak platí i dnes.
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Sudková Kristýna
Myslím si, že není správné, aby otec platil za to, že bude u porodu. A když už, tak aby všechny poplatky byly stejné v každé porodnici. Nachápu, proč někde 500Kč, někde dokonce 1000Kč a někde zadarmo, nebo za pakatel??? Držím Petře palce :-)
Havelka Petr
Alena Havránková
Doufám, že docílíte svého...držím pěsti...
Jana Nováková
1000,- Kč je fakt hodně na to, co se manžel dozvěděl. Byl u toho dvakrát, ale naštěstí jsme to stihli ještě za 500 a po druhé už jen 300,-. Držím palce.
Jan Dudař
Martin Baran
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Lenka Valentová
veronika stranelova
Signatář si nepřál zobrazit jméno
A jenom proto že půjdu císařem,nevim proč bych měla platit tři tisíce korun!!Už nevědí jak vydělat peníze na lidích spíš na miminkách!!!
Veronika Kozáčková
Petra Bartesová
Platit za to,ze chce byt otec u porodu sveho ditete?Nesmysl!
Sylva Zímová
Lenka Boušková
Marie Veselá
Darina Glovinová
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Chystám se rodit v únoru, a otce u porodu bych chtěla, ale 1000 kč na poplatek opravdu nemám...
Anna Čermáková
Petra Sosnovcová
Apolinář porod 1000,- (císař 2000,-)
Veronika Kolčavová
Hana Carbolová
pod dobrou věc se podepíšu...
Kateřina Lichtenberková
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Barbora Urbanová
Já bych krom poplatku (protože pokud to nemocnice opravdu využije na zkvalitnění porodů - přístupu, prostorů atd. ráda zaplatím, ale to by pak nebyl poplatek za otce u porodu) připojila žádost za právo otce být u celého porodu ( i během první doby porodní) a za právo mít dítě ihned po porodu u sebe. V Mostě údajně provádějí nutná vyšetření a ošetření přímo na těle matky ( na požádání, ne standartně, ale mají tu možnost, snad..)
Petr Kaucky
Sylva Zímová
Šárka Wolfová
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Dana Cardová
Zuzana Jakubčáková
Lenka Stehlíková
Jitka Jelínková
Jana Benešová
Michaela Šturmová
Signatář si nepřál zobrazit jméno
naprostý souhlas a oceňuji Vaši snahu
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Jana Dvořáková
Miloš Vitner
Lenka Trešlová
Jitka Bažantová
Elena Juřenčáková
Martin Ryba
Šárka Hardeggerová
Filip Abramčuk
Vydělávat na pocitu jistoty a bezpečí, který odlidštěné zdravotnictví při porodu není schopné zajistit, je sprosté a nechutné. Porod není nemoc ale vítání nového života. Když toto není respektováno a chápáno, jaký svět potom novorozenec pocítí při příchodu na svět?
Tereza Dvořáková
Miloslav Hudec
Ač středoškolsky vzdělaný a stále se držící ve střední třídě, mám již těch lumpáren páchaných současnými politiky plné zuby. Je nutné, snad ne pozdě, jim konečně utnout tipec. Není mi jedno, do jakého prostředí vyrůstají mé děti!!! Chci pro ně svobodný život!!! Pokud má někdo potřebu hmotných statků, ať si je hromadí, ale ať s tím neobtěžuje normální lidi, kteří chtějí svobodně dýchat, radovat se z modrého nebe, slunce, hvězd ... Extremistou u mne, ani u jiných, normálně smýšlejících lidí není iniciativa PROALT, ale za extrém považuji vyzdvihování vražd Mašínů, korupci, rozkrádání. Nezdá se vám přátelé, že se k moci dostali chorobomyslní úchylové, kteří chtějí zlikvidovat národ jen kvůli vlastnímu blahobytu? Nezdá se vám přátelé, že živíme moc parazitů? Není náhoda, že někdo připravil bankám velmi výnosný džob v podobě bankovních poplatků a nebude dlouho trvat, že zničení občané, aby uživili své děti, budou prodávat své orgány nemocným zbohatlíkům. Vždyť jak slyšíte z rozhlasu, již běží kampaň na dárcovství. Myslím, že vše, co vidíme kolem nás, ten nešvar, je jen postupná snaha udělat z národa hordu otroků bez jakýchkoli práv, kteří budou jen dřít pro blahobyt vyžírků!!! Zároveň jsem ale přesvědčen o tom, že toto vše musí být řízeno celosvětově od "někud"!!! Je jen na nás, zda si to vše necháme líbit. Pokud potáhnem za jeden provaz a nebudeme se hašteřit mezi sebou, nemůžeme prohrát! Miloslav Hudec Nymburk.
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Jan Havlín
Ing. Martin Ševčík
Navázal bych na paní Alžbětu Crhákovou. Já sice ty peníze mám, ale je to nehorázné takhle na lidech parazitovat. Jak tu někdo psal, rýžování na základních lidských potřebách od narození do smrti, a že na to nějaký mladý pár nemá, za hlavu s tím, hlavně že ti co mají, tak pěkně solí.
Nic to tu nemocnici nestojí, dokonce bych vsadil boty, že je to pro ně i výhodné, když se tam celý den nastávající tatínek o polovičku stará a zastane tak třeba 1/3 sestry. Kdyby to tatínci nějak masově nechtěli absolvovat, tak je tam budou táhat nějakou propagandou, ale jelikož se ví, že tam tatínci být chtějí a nechtějí o tento jedinečný zážitek mezi otcem matkou a dítětem přijít, tak pác ho, pokud mají, tak dají cokoliv, oberem je.
Jinak čekám první holčičku za dva měsíce.
Andrea Vojáčková
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Věra Zelenková
Hana Pavlásková
Signatář si nepřál zobrazit jméno
kočová
Dobrý den
na téma porod v České republice a co se dělo pak mohu napsat několik knih,jsem totiž obětí tohoto byznysu a bohužel nejen já ale i mnou porozené děti.
Pokud by Vás zajímalo více ráda Vám budu vyprávět,jsem mediálně známý případ kdy mi byla odebrána 3-denní holčička a dodnes nikdo neuvedl proč.
Jan Mareš
Před dvěma lety jsem platil 1 000 Kč v Brandýse nad Labem. Přitom jsem svou ženu vodil po chodbě, podpíral při kontrakcích a obecně řečeno zastupoval jsem funkci zdravotní sestry. Za to jsem si zaplatil, protože mi to za ten neuvěřitelný zážitek pochopitelně stálo, na což porodnice hřeší.
Martin Včelák
Václava Golejová
zuzana machová
otec (nebo další osoba) přítomná u porodu nahrazuje práci zdravotníků - podává tekutiny, masíruje, vodí, uklidňuje, takže by se nanjevýš měly skutečně platit pouze náklady spojené s jeho pobytem u porodu - oblečení, rouška, atd.
Jiřina Trojánková
Petra Wiedermann
Alena Kopřiva Chadová
Otec by měl platit jen náklady spojené s pobytem u porodu.
Bohumil Čáp
Radim Ilčík
Hladíková Moniak
rodila jsem v Praze v krči epidurál 6000kč otec u porodu 700kč, Držím palce!!!!
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Adam Balcar
Markéta Raitrová
Věra Hladíková
Odsusuzuji byznys ve zdravotníctví - neetické a nemorální.
Je to odraz společnosti ve které se nacházíme....
.
Jana Jindrová
Jana Hanušová
Teeeda já jsem šokovaná!, po přečtení některých příspěvků. Dnes se platí u Apolináře 1000 Kč za porod? Já tam rodila v lednu 2005 a platili jsme s manželem 500 (i když nedostal ani slušivý obleček a celý porod absolvoval, tak jak jsme přijeli). 1000 za porod je fakt darda. A co se přístupu v porodnicích týká, také bych mohla vyprávět... NIKDY UŽ MĚ NEUVIDÍ VE FN BULOVKA! Řeknu jen, že císařký řez (který jsem si nevybrala) jsem cítila! a manžel za jedinou fotku, kterou pořídil za sklem (byl ode mne 3 metry), také platil 500 Kč A TO MI HO TAM TY DE....VÉ MÁLEM ANI NEPUSTILI! Dodnes se s tímto zážitkem nemohu vyrovnat.....
Ladislav Bartak
Poplatky jsou protipravni. Co mohou regulovat poplatky to vidite na statistice navstev u doktoru. Protoze se neosvedcily zvysime je a to na neomezenou dobu, (bez ohledu na socialni situaci)- neexistuje v Evrope, a nikomu (krome zdravotne postizenych (NRZP), to nevadi? ..Jsme mladi a tak jsou nam duchody fuk, jsme stari a tak se plati skolne... jsem zdravy - at nemocni plati (tahle petice naznacuje jak se nemocnice- asi doktori?((CHA, CHA))- nabaluji na poplatcich- tedy nepritel je nemocnice nebo system ktery umozni "odklon" 20 miliard do Svycar,, Promopro 750.milionu, Gripeny, Pandury...3x predrazene dalnice- ...
Bc. Alexandra Nováková
Monika Kricnerová
Rodila jsem v Podolí, žádný kurz povinný není, ale za přítomnost otce u porodu chtějí 1000Kč. To je opravdu přehnané.
Pavlína Vlčková
Kateřina Hovorková
Lukáš Linek
Petr Kolínský
Martina Hladíková
Rodička také neplatí za to ,že vlastně přihlíží svému porodu a otec není přeci mín než matka,tak proč otec by měl platit za to ,že chce byt u narození svého potomka ?
Tereza Kušniráková
Radana Rosecká Píšová
Čeněk Rosecký
Lenka Kolínská
Štěpánka Menšíková
Jana Šebestová
Za nehorázný považuji i poplatek 1500kč za přítomnost duly u porodu, který si teď nově účtují ve Fakultní nemocnici v Brně.
Jindriska Kopecka
To snad ani neni mozne!
Iva Muchová
Kateřina Týřová
Jaroslav Šebesta
Bohumil Menšík
Danuše Menšíková
Jaroslava hybnerová
Jana Kuzmová
Silvia Singerová
Jolana Hamáková
Od 15.10.2011 je ve fakultní nemocnici v Brně poplatek za přítomnost duly u porodu 1500Kč. Ostatnímu doprovodu (vč.otců) zůstává na 500Kč. Již byl napsán dopis řediteli, aby vysvětlil jaké náklady navíc jsou vynaloženy pro přítomnost duly oproti ostatním. Je to očividné nezákonné obohacování se. V Brně totiž žádný doprovod nefasuje ani nemocniční oblečení, ani drobné občerstvení, jak se píše ve smlouvě.
Signatář si nepřál zobrazit jméno
To nevadí, že na to peníze mám. Vadí mi celý stav českého porodnictví, placení je jen malý střípek...
Kristýna Kováčiková
Mě čeká porod v K. Varech, otec u porodu za 810 kč. Přitom Ostrovská nemocnice to má za 250 kč, a je pouhých 10 km dál. Navíc od prosince 2011 poplatek 100 kč a ještě k tomu platit, že bude otec u porodu. Je to nehorázné a nelíbí se mi to. Člověk potom za cca 6 dní v nemocnici nechá 1400 kč a někdo ještě víc. A pro někoho je to dost velká částka, za kterou by si pořídil něco pro mimčo.
Iva Kopecká
kdyby aspoň služby odpovídaly cenám..... při koupi výrobku, opravě výrobku by tako člověk neplatil nic navíc.....
Simona Slagmolen
Markéta Hodrmentová
jana růžičková
Lucie Hrubá
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Obilní trh v Brně - otec u porodu za 500,- Kč, svoje vlastní oblečení i přezůvky...nadstandard za 1000,-, když jsem měla dítě na pokoji, tak 1350,- - kde je logika????
Adam Buček
Jaroslava Krmela Vacková
Jana Reichel
A co duly? Nově má být za dulu u porodu ve FN v Brně 1500,- Naprostá likvidace dul u porodu.
Jitka Slepičková
Porod je intimní záležitost a změna v rodině. V některých rodinách může být poplatek důvodem, kdy jsou všichni tři ošizeni a společný zážitek a sdílení pocitů. Musí být všechno o penězích nebo konečně začneme přemýšlet i srdcem?
Petra Suková
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Martina Kastlová
Je to veliký nesmysl,vydělávat na to,na co má otec dítěte právo.Ráda si připlatím za kamarádku či matku ale ne za otce dítěte.
Nikola Blahutová
Eva Střihavková
nelegalni,neeticke,bezduvodne obohacovani
Michala Rácová Touschková
Poznámka o epidurálu je trefná - proč se někde platí a jinde je zadarmo? a proč ho někde cpou mezi dvěřma a jinde ani když rodičky skutečně už lezou po zdi? Ale čemu se v téhle republice chceme divit, že?
Ema Novakova
Partner je u porodu velka opora a bylo by mi velmi lito, kdyby z financnich duvodu u porodu nemohl byt. Nestaci, ze nam vlada vzala porodne, jeste i na takovem okamziku chteji vydelavat? :(((((((
Kaplan Bohuslav
Jana Kubelková
Martina Hrubá
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Markéta Bílková
Fakt děs! Za chvíli po nás budou chtít poplatek za to, že dýcháme vzduch.
Ariadna Vendelová
Blanka Hrdličková
Ing. Kateřina Vašková
Děkuji, že jste našla čas, energii a odhodlání postavit se proti těm, kteří porod vnímají jako byznys. Držím pěsti. Porod mě čeká na jaře a tak mě také čeká srážka s nesmyslnou výší poplatku a hlavně ten pocit ponížení, že si máme za něco co je to nejpřirozenější zaplatit jako něco nadstandartního.
Jana Slámová
Jiří Bláha
Lucie Zídková
Jiří Králík
Děkuji paní Langové za tuto bohulibou aktivitu. I když většina střední příjmové třídy na ten poplatek má (byť mnozí s problémy), myslím, že nejde přímo o něj, ale principiální nesouhlas se státem schváleným (či minimálně dosud řádně neřešeným (schválně?)) okrádáním a vydíráním. Nemusíte jezdit autem, ale chcete-li, musíte si koupit novou autolékárničku, nemusíte být u porodu svého vlastního dítěte, ale chcete-li, musíte si zaplatit poplatek ... Zřejmě má každý jinou definici standardu a tudíž i nadstanardu, ale podle mého by měla být možnost pouhé přítomnosti otce při porodu naprosto standardní a nadstandardní až služby navíc (například nemocniční jídlo a pití, pohodlné křeslo, samostatný přípravný pokoj, ...).
Dominik Zuchnický
Zaplatili jsme 500Kč - položka označena jako poplatek za občerstvení, ale já jsem akorát upil trochu čaje manželce, jinak jsem pil vodu z kohoutku.
Radka Pavlová
Veronika Šlapáková
Anna Vojáčková
Doufejme, ze i v tomto Kocourkove konecne lide pochopi veci jako moralka, etika a slusnost. Vydirani a obohacovani se na rodicich, kteri i tak maji obrovkse naklady, nemluve o psychickem natlaku, v tak zakladnim momente jako je narozeni, to je nehumani.
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Bc. Petra Holubová
Eva Bolková
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Natalie Měsíčková
Radka Rakova
Veronika Šindelková
Rodím v srpnu, doufám, že můj doprovod už se mnou půjde zadarmo, případně za levněji :)
Magdalena Pantáková
Tomáš Vašíček
Monika Bátěková
Mgr., Bc. Lucie Rejchrtová
Lukáš Rejchrt
Marta Kostelecká
Jindřich Patka
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Kristýna Dufková
Veronika Kučírková Kroftová
Luboš Drobík
Tereza Kašparová
Alice Čechová
Petra Šmerdová
Signatář si nepřál zobrazit jméno
pro správnou věc se vždy podepíšu:)
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Lucie Krejčová
Konečně, jsem ráda za tento pohyb dění... Osobní zkušenost je taková, že ačkoliv byl zaplacen poplatek za otce u porodu, nebylo mu poskytnuto ani jejich oblečení, natož slíbená svačinka- nám o ni nešlo, ale porodnice se tímto hájila. Poněkud nešťastně.
Ludmila Šuntilová
Lenka Motlochová
Petr Motloch
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Jitka Čejková
Jarmila Smiešková
Zuzana Vošahlíková
Filip Kostelecký
Lucie Kalová
Kamil Kus
souhlasím s výše uvedeným textem.Pacientimají svá práva, keré by jim novelizovaný zákon o zdravotních službách měl zajistit, ale v praxi je a byla situace bohužel jiná. Proto je třeba aktivně prosazovat tyto práva, aby se změnilo chování a přístup nemocnic i rutina v chování zdravotnického personálu ku prospěchu pacienta,abychom mohlo v nemocnicích každodenně vidět tyto změny!
Veronika Mikulská
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Česká Lípa poplatek 600 za otce u porodu + poviné oblečení to snad není možné vždyť otec k tomuto okamžiku jednoznačně patří
Pavlina Bila
Bc. Pavlína Mošnerová
Vaši aktivitu kvituji a děkuji za ni. Momentálně (po 1. 4. 2012) nás řešení poplatků bude čekat také, nechceme za doprovod partnera a duly platit nic navíc, pouze vynaložené a oprávněné výdaje porodnice.
Gabriela Mrackova
Naprosto souhlasim a souznim!
Martina Strolená
Vladimír Peša
Petr Bělousov
Zrušte monopol "Lege artis" a nechte na výběr i tak zvanou alternativu (i když ta je starší, tak nevím, zda alternativou je školská medicína).
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Bohužel však pokud budou porodnice přítomnost další osoby u porodu podmiňovat zaplacením protiprávního poplatku předem, je nám nová legislativa k ničemu... Jedině je zažalovat o vrácení poplatku...
Signatář si nepřál zobrazit jméno
U prvního porodu jsme platili cca. 1200 Kč za kurz možnost být u porodu, druhý porod se blíží a rozhodně nehodlám tentokrát platit cokoliv jiného než prokazatelné náklady.
Erika Fockeova
Olga Kačírková
Trnková Dana
Kateřina Vránová
Bc. Lucie Bělinová
Martin Kaša
Naprosto souhlasím, toto je parazitování na nejkrásnějším zážitku pro otce či jiné blízké maminky.
Nina Herinková
Dítě má právo na přítomnost matky i otce. Oba jsou rodiči. To si bude muset za chvíli platit za přítomnost u porodu i matka???
Zdeňka Stejskalová
Držím palce ať to vyjde
Hana Vaníčková
Zeithamlová Markéta DiS.
Rodila jsem v Podolí, za přítomnost otce u porodu jsme platili 1000Kč. Měsíc po mém porodu se přítomnost otce u porodu zdražila na 1500Kč. Byla jsem naštvaná, je to celkem velká částka za přirozenou věc, otec má stejné právo být u prvních chvil života svého dítěte, když si to partneři přejí. Proč by za to měl platit? Pro porodnici to nebyl žádný výdaj navíc, přezůvky měl svoje, oblečení měl svoje, svačinu i pití si také přinesl. Jen tam vedle mě seděl, podával mi pití a povídal si se mnou. Zaplatit jsme museli, chtěli jsme být spolu.
Simona Škachová
Jacob van de Belt
Zuzana Štefková
Gabriela Hradecká
Jitka Halašková
Jitka Halašková
.
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Petra Zámečníková
Katarzyna Myšáková Szwed
Hana Žemličková
Budu rodit v srpnu v Podolí a chtěj po nás 1700,- tak si zjišťuju informace jak se tomu vyhnout když je to v rozporu se zákonem...
Petra Drdlíková
Ludmila Benešová
souhlasím se vším co bylo výše zmíněno
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Jitka Mácová
Anna Petříková
Běla Urbanová
Lucie Pončová
řekla bych že ani ty návleky na boty (všude píšou : sebou do porodnice, pro tatínka: pohodlné oblečení, náhradní obuv :-D ) ...
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Myslim ze pokud zena ma tu moznost ze muze byt konecne jeji manzel u porodu a chce byt,tak by se podle me jeste nemeli vymahat penize... jako placeni otce u porodu je podle me blbost a kdyz si vezmete najde se malo tatinku kteri chteji jit tak proc by za to meli hazet do kasy?... nenachazim na to odpoved Paucinova Nikola
pavlína jelínková
Karolína Čížková
Pavlína Hájková
Michaela Hrubá
hodně štěstí!
Lucie Vávrová
Bohužel je v českých porodnicích ještě příliš mnoho věcí, které by se měly změnit :/ Poplatek za otce u porodu je jedním z těch mnoha absurdních...
Hana Chalupská
Otec našeho dítěte si celých 11hodin porodních těžce odpracoval pomáhajíc mi od křížových bolestí, asistentka na noční směně byla nepříjemná, neměla s námi žádnou starost, donutila jsem ji alespoň zkontrolovat dítě poté, co jsem upadla, jinak by ji to chuderu ani nenapadlo (Vyškov).
Eva Svobodová
V USA byl táta mého snoubence, který je o dva dny starší než já, zadarmo u porodu a bylo to tehdy zcela normální. To bylo již v roce 1985, a nic za to neplatil!
Matěj Hollan
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Veronika Kupková
V civilizovaných zemích by se tohle nestalo! Máme ještě rezervy, a to hlavně ve způsobu našeho myšlení!!! Úspěšný boj
Hynek Vychodil
Barbora Kortanová
Kateřina Konečná
Hana Zdarská
Kateřina Chytrá
Doufám že už se to povede zastavit. Já rodila minulý rok a platili jsme 400 za kurz a 200 za porod. Snad až budu rodit podruhé, bude u toho už partner zdarma...
Martina Duhajská
V kroměřížské nemocnici chtějí za pobyt otce u porodu 500 Kč. A to si má vzít k porodu i vlastní přezuvky (doporučeno).
Lenka Kratochvílová
Hana Staňková
Jan Třísko
Dagmar Bláhová
Vážím si energie, kterou tématu poplatků za otce u porodu věnujete, a Vaší statečnosti, protože téma vyvolává vášně. Považuji poplatek za otce u porodu za zhovadilost a čistě českou specialitu, stejně tak argumenty ze strany zdravotníků, že je nutné, aby otec zaplatil, že zdržuje a znečišťuje bacily.
Stanislava Dubská
Nevím za co konkrétně se plat?! Za to, že manžel podporuje svou ženu ? hnus velebnosti, mně by byla hanba vybírat i jen 100 kč když tohle není žádná služba!!!
Veronika Nezvalova
Lenka Kočí
Jana Kratochvílová
hodně štěstí...
Slabá Anna
Monika Hečková
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Jana Felixová
Děkuji, že se snažíte pomoci druhým lidem a přeji hodně štěstí a dostatek energie.
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Chystám se rodit v Praze v ÚPMD, poplatek 1500Kč za účast otce u porodu mi přijde velmi neadekvátní
Karolina Prynychova
Kateřina Revendová
Zdeňka Čechová
Silvie Rašková
Anna Nerudová
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Porod je záležitostí obou rodičů, tak nevidím důvod, proč by měl jeden z nich za svou účast platit. Nehledě na to, že otec u porodu usnadní personálu nemocnice práci s péči o rodičku. Ale v českém zdravotnictví se zkrátka musí vydělávat na všem. :o(
Tomáš Jandl
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Pavlína Stankušová
Porod vrátit matkám a umožnit otcům být svobodně u porodu a po porodu až do odchodu z porodnice. Případné poplatky ať jsou hrazeny z povinného pojištění.
Veronika Kadlecová
kéž by to prošlo....
Michaela Laborová
Rozum dá, že otec má právo vidět příchod svého dítěte na svět aniž by za to musel platit, také nesouhlasím s tímto nehumálním byznisem zdravotnictví, jako s mnohým jiným.
Lenka Heimlichová
Jana Hillmichová
Mám rodit za 2 měsíce a manžela chci mít rozhodně u porodu, ale abych si za to ještě musela zaplatit je fakt síla!! Nehodlám platit nic!
Martina Měřičková
Miloslava Janků
Marie Schorná
Jan Schorný
Andrea Veselá
tomáš jakša
Blanka Urbanová
držím palečky ať to výjde
Martin Macek
Loni jsme platili nehorázný poplatek 1700,- v Podolí, porodnice se ani neobtěžovala odpovědět na elektronický dotaz, za jaké započitatelné náklady jej účtuje. Po porodu jsme měli jiné starosti, než psát žádosti o navrácení poplatku. Tak snad příště budeme úspěšnější.
Martina Jerie Lukášková
hana chalušová
matka tří dětí, psychoterapeutka - aby se žena cítila u porodu maximálně bezpečně je důležité pro ní a pro dítě to znamená základ pro zdravý život
Pavlína Holancová
Martin Franěk
Už se těším na argumentaci v soudní síni !
Tatána Jaššová
Věra Podoláková
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Miroslava Šindelářová
Lenka Böhmová
Jan Hartl
Velké díky za Váše rady. Za necelý měsíc máme termín 11/2013. Zjištění nutnosti poplatku mě tak pobouřilo, že vybaven Vašimi radami, jdu do nich!
Petra Lancová
Je neuvěřitelné, že si někdo vůbec troufne říct si za něco takového o peníze a nečervenat se. Co je to za společnost, ve které se spoléhá na slepé poslechnutí autority a na člověku se vydělává, dokud se přinejmenším nezačně ptát, nedej bože že to musí vést k soudu?!
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Isabel Contreras
Nesmyslný poplatek! Přítomnost otce u porodu by měla být volba rodičů a zcela zdarma! Opět byznys na úkor lidských práv!
Jana Novotná
Snad se zadaří
Eliška Voplakalová
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Magdaléna Bartošová
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Petra Bednářová
MgA.Zuzana Smékal
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Dobrý den, čekáme na narození našeho druhého dítěte. Náš první syn se narodil v Podolí roku 2011. Tenkrát byl poplatek 1000,-. Můj přítel se během porodu o mě staral, velmi mě podpořil a mohu říci, že dělal částečně práci i za personál. Nedostal ani najíst...nic, pouze igelitové návleky. Nyní jsem opět registrovaná v Podolí - porod se blíží a zařekla jsem se, že tentokrát jim 1500,- nehodlám platit. Nechápu za co. Přijde mi to sprosté, navíc, když můj přítel běhěm porodu fungoval na 100%. MK
Andrea Bezděková
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Hana Vernerová
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Andrea Kovářová
Budu rodit již za několik týdnů v Praze na Bulovce a 1000 Kč za otce u porodu mi přijde opravdu přehnané. Myslím si, že skutečné náklady (návleky, plášť, možná nějaká svačina) budou maximálně 200 Kč. Nechápu za co shrábne nemocnice dalších 800 Kč.
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Gabriela Hrdina
Jolana Bartoníčková
Olga Brožová
Platili jsme s partnerem tento absurdní poplatek již třikrát. V podstatě jsme rádi, že jsme platili jen za otce, v našem Kocourkově už by ani nebylo překvapivé, kdyby byl vyžadován poplatek za přítomnost matky ..
Martina Tesařová
Barbora Kneblová
Martina Šípová
Kez by se zajimalo vic lidi...
Veronika Horáková
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Václav Šalplachta
Všechny tyhle problémy jsme si udělali taky sami.Když zvolíte za své zástupce doktory,ve prospěch koho budou dělat zákony?Snad ve prospěch nás?Nebuďme naivní.Za našimi zástupci z řad doktorů zůstává jen dlouhá řada podvodů,zlodějen a násilí.
Pavel Slepicka
Magda Šimonová
Kateřina Gregorová
Lucie Schiedova
Rodila jsem v Podolí dvakrát přirozeně a chemicky a podruhé cisařem,
lituji, že jsem neměla správné informace, bylo by to jiné, děkuji porodní asistentce, která mě doprovázela.
Klára Chlumská
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Denisa Šumová
Snad to vyjde :)
Lenka Tobolková
Markéta Soumarová
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Podolí, srpen 2015, otec u porodu 1500,-. Neměla bych nic proti poplatkům, ale tento rozhodně není na místě. Otec by spíš tuto částku měl sám dostat než platit. Bez jeho pomoci si porod nedokážu představit. PA byla často někde odběhlá a on ji musel během porodu několikrát volat. Já bych se ke zvonku sama nedostala. Dále byla na místě jeho fyzická pomoc, kdy mě musel přidržovat na křesle, vodit na a z wc a sprchy. Tohle vám PA prostě nezajistí.
Kvalita ubytování na šestinedělí, nadstandard, rozhodně neodpovídá ceně, v mém případě 1800,- za noc. Takto obvykle vypadají v nemocnici standardní pokoje hrazené ze zdrav. pojištění.
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Lucie Soldátová
Kateřina Jelínková
Zuzana Štíchová
Veronika Tesařová
Vladimír Brünn
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Veronika Vlčková
Žaneta Molischová
Pevně doufám, že se to povede ;) držím pěsti
Markéta Koryčanová
Něco tak zvráceného přece nemůže být legální...!
Lenka Vankova
Miklová Barbora
Petra Hradilová
Aneta Ondryášová Mikulcová
Chci o sobě rozhodovat,o svém těle,i o svém miminku...
Hana Fajmonová
Signatář si nepřál zobrazit jméno
Zuzana Pačutová
Anna Maternová
Nejsem matka, ale chci, aby až jí budu tu byly mé vysněné podmínky pro rodičky. Také plánuji být dulou... Moje jméno na seznamu je tedy jasné...
Ing. Lucie Moskalenková
Anděla Roztočilová
Eva Kucerova
Absolutne nesouhlasim,tatinci by meli byt u porodu uz jen kvuli podpore budouci matky a ne ze je budou oddelovat.lekari muzou byt tez nakazeni a nejsou doma,muzou nakazit kohokoli i budouci maminku,tak at se vzpamatuji a nechrapou.timto souhlasim plne se zrusenim